logo Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie

Realizacja programu Jestem wolny

Ocena 0/5

29.11.2023 r. uczniowie klas II b i II c uczestniczyli w programie profilaktycznym pt.”Jestem wolny”, który był realizowane przez Agencję Profilaktyki i Terapii Uzależnień Beata Wierzchowiecka-Botkiewicz ze Szczecina. Celem programu było uświadomienie młodzieży ryzyka jakie ponosi młody człowiek sięgający po narkotyki. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się m.in.: jak działają narkotyki na organizm człowieka, jakie są powody, dla których ludzie stosują środki zmieniające świadomość, jak wygląda proces uzależnienia oraz na jakie trudności mogą napotkać ludzie próbujący zerwać z nałogiem. Podczas spotkania zwrócono także uwagę na potrzebę rozwijania umiejętności asertywnego odmawiania i przeciwstawiania się presji grupy rówieśniczej. Jest to szczególnie ważny temat, ponieważ jak wynika z najnowszych badań inicjacja narkotykowa młodzieży coraz częściej wyprzedza inicjację alkoholową. 

tekst: Iwona Klimkowska, pedagog szkolna

Jestem sobą - warsztaty

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności