logo Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie

„Młodzi Głosują” – symulacja wyborów parlamentarnych

Ocena 0/5

„Młodzi Głosują” jest to symulacja wyborów parlamentarnych, która zorganizowana będzie 10 października 2023 roku w naszej szkole.

Symulację przeprowadzają w całej Polsce szkoły, które zgłosiły swój udział w programie.

Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program „Młodzi Głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

Celem akcji „Młodzi Głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych obywateli w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach.

Projekt służy zaangażowaniu młodych ludzi w demokratyczne wybory i obywatelskie działanie. Ma również dostarczyć informacji na temat procedur głosowania i znaczenia wyborów.

Wyniki wyborów młodzieżowych mają w pewnym sensie znaczenie drugorzędne – najważniejszy jest współwystępujący przy nich proces edukacyjny. Projekt towarzyszy wszystkim wyborom i referendom państwowym od roku 1995. Od 1995 roku w projektach „Młodzi głosują” wzięło udział kilka tysięcy szkół a ponad 3 miliony uczniów zagłosowało w szkolnych wyborach.

Pomysłodawcą oraz realizatorem projektu jest niezależna instytucja edukacyjna.

Projekt "Młodzi głosują 2023" jest prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i finansowany ze środków German Marshall Fund.

Centrum Edukacji Obywatelskiej jest największą polską organizacją pozarządową działającą w sektorze edukacji. Od 28 lat zmieniają polską szkołę i konsekwentnie pracują na rzecz tego, by młodzi ludzie uczyli się mądrzej i ciekawiej, a praca nauczycieli i nauczycielek oraz dyrektorów i dyrektorek była bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Wprowadzają do szkół nowoczesne metody nauczania oraz ocenianie kształtujące. Prowadzą programy, które pomagają młodym ludziom zrozumieć świat, rozwijają krytyczne myślenie, wiarę we własne możliwości, uczą przedsiębiorczości i odpowiedzialności, zachęcają do angażowania się w życie publiczne i działania na rzecz innych.

Przy przystąpieniu do głosowania na terenie szkoły
obowiązkowo należy mieć ze sobą legitymację szkolną!

Udział w wyborach jest DOBROWOLNY!
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW
DO BRANIA UDZIAŁU W SYMULACJI WYBORÓW!

PAMIĘTAJCIE 10 PAŹDZIERNIKA 2023 SALA 23

1 - 2 - 3 GODZINA LEKCYJNA

Zapraszamy Szkolny Klub Europejski

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności